Bahco 244-20-U7/8-HP Hardpoint Handsaw 500mm (20in) 7tpi
SKU: BAH24420N
EAN: 7311518012519
Reward Points: 14
Availability: In Stock with our supplier - Please see below for stock availability
Our Supplier's Stock: 100 more available on approximately 15/05/2026
Available in: 500mm (20in) and 550mm (22in) lengths, and two blade types.
The Bahco 244-20-U7/8-HP Hard point Handsaw has the following specification:
Blade Length: 500mm (20in).